Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to obecnie najlepsza droga do posiadania własnego mieszkania. Póki może otrzymać go każdy, kto spełnia niezbędne warunki, m. in. wykazuje stałe dochody odpowiedniej wysokości i zbierze komplet wymaganych dokumentów.

Sytuacja wróciła już do czasów sprzed kryzysu, banki złagodziły politykę kredytową, dzięki czemu są one teraz przyznawane nawet na 100% wartości nieruchomości. To idealne rozwiązanie dla młodych, którzy pragną mieć własne M, ale niestety nie zdążyli jeszcze na nie zarobić. Dane z początku roku prognozowały nawet wzrost liczby kredytów hipotecznych w 2010 r. z poziomu 8-10 % do około 15%. Ale już wkrótce może skredytię to zmienić.

Wszystko dlatego, że od sierpnia prawdopodobnie zaczną obowiązywać przepisy regulujące warunki przyznawania kredytów hipotecznych. Brak zainteresowania, jakie dotknie kredyty Poznań i inne większe miasta odczują na pewno. Nowe prawo zakłada, że pozytywna decyzja odnośnie przyznania kredytu będzie mogła zapaść po wpłaceniu 20% wkładu własnego. Dla wielu będzie to koniec marzeń o własnym mieszkaniu.

Regulacje mogą okazać się nie tak straszne dla przedsiębiorców, którzy chcą ubiegać się o kredyty hipoteczne dla firm. Dla nich konieczność posiadania równowartości 20 proc. nieruchomości, czyli około 100 tys. zł nie stanowi tak dużego problemu, jak dla indywidualnego kredytobiorcy.