Światło w sypialni

To, który z pokoi w naszym mieszkaniu przeznaczymy na sypialnię, zależy tylko i wyłącznie od naszych oczekiwań.

Zdaniem niektórych, musi to być pokój słoneczny, inni na samą myśl o słońcu wdzierającym się do sypialni z samego rana dostają dreszczy. Na ogół zaleca się jedynie, by było to pomieszczenie zaciszne i oddalone nieco od reszty domu, najlepiej w innym skrzydle niż kuchnia, jadalnia i pokój gościnny.

Sypialnia ma być przede wszystkim miejscem odpoczynku.

Ważną rzeczą w każdej sypialni, jest również jej odpowiednie oświetlenie. Choć większość z nas kończy zazwyczaj urządzanie sypialni na wizycie w salonie oferującym łóżka i materace, warto byłoby, choćby w drodze powrotnej, wstąpić również do sklepu z oświetleniem, aby zrobić sobie prezent w postaci czegoś, co zapewni odpowiednie światło w naszej sypialni.

W zależności od naszych oczekiwań, możemy umieścić w sypialni światło centralne, lampkę do czytania, lub kinkiety, które stworzą odpowiedni nastrój. Równie dobrze możemy zdecydować się i na wszystkie wyżej wymienione rodzaje oświetlenia. W takim przypadku, należy jednakże pamiętać, iż światło centralne powinno znajdować się możliwie jak najbliżej sufitu.